Rodzaje paneli ściennych

2
Rodzaje paneli ściennych

Rodzaje paneli ściennych

Asortyment produktów przeznaczonych do wykończenia ścian wzrasta z każdym rokiem. Tapety, farby, płtyki to niejedyne dekoracje ścian. Coraz popularniejsze są panele ścienne. Kolorystyka i faktura ścian decydują o charakterze pomieszczenia i stylu wystroju.

Uniwersalne panele ścienne

Panele ścienne to bogactwo kolorów i faktur, które dodadzą pomieszczeniom wymarzonego charakteru. Mogą optycznie powiększyć lub zmniejszyć przestrzeń. Urozmaicają wnętrze. Do wyboru są nawet wzory wyprodukowane w technologii 3D. Panele ścienne  można stosować w każdym pomieszczeniu, nawet w miejscach narażonych na wilgoć, jak: przedpokój, kuchnia i łazienka.  Wykonane są z różnych tworzyw.

Najpopularniejsze rodzaje paneli ściennych

Najchętniej kupowane są panele ścienne drewniane, które nadają wnętrzu przytulny klimat i są bardzo eleganckie. Są to panele przeznaczone do pomieszczeń niezbyt wilgotnych.  Panele drewniane w łazience powinny być dodatkowo zaimpregnowane. Panele z płyty MDF mogą być pokryte jednym z trzech następujących materiałów: laminatem lub folią dekoracyjną (dekorem). Panele ścienne szklane wykonane są ze szkła hartowanego są odporne na uszkodzenia i ozdobione różnymi grafikami. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są panele z PCV. Charakteryzują się odpornością na wodę, ogień i środki chemiczne. Znakomicie imitują drewno i kamień.

 Trójwymiarowe panele 3D

Najczęściej są wykonane  z litego drewna, jak też z płyt MDF czy PCV oraz gipsu. Dzięki trójwymiarowym panelom ściennym ściana zabiera dekoracyjnego charakteru. Najlepiej prezentują się w dużych pomieszczeniach. W mniejszych pokojach mogą przytłaczać.  Zaleca się układnie paneli 3D na tylko na jednej ścianie.

Do położenia paneli ściennych będą potrzebne następujące narzędzia: uchwyty montażowe wkrętarka, łaty montażowe, listwy, kręty rozporowe, kątownik, poziomica, klej i wkrętarka. Przed rozpoczęciem prac ściana powinna być osuszona, oczyszczona i wygładzona. Panele ścienne na dwie doby przed montażem powinny znajdować się w pokoju, w którym będziemy je układać, aby przystosowały do warunków panujących w pomieszczeniu.

2 thoughts on “Rodzaje paneli ściennych

  1. Panele ścienne genialnie wpływają na atrakcyjność mieszkania. aczkolwiek trzeba wiedzieć, w jakich stylach je zastosować i jak je połączyć z innymi elementami w mieszkaniu. Polecam 😉

  2. Panele ścienne to świetny pomysł na wykończenie ściany. Sztuką jest je dobrać do kolorystyki mebli. Bezpieczna opcja to dość jasne odcienie, wtedy pięknie prezentują się zarówno przy jaśniejszych, jak i ciemniejszych meblach. Panele wykonane w technologii 3D wyglądają bardzo realistycznie – człowiek ma wrażenie, że naprawdę jest na plaży, czy nad wodospadem. Są cudowne. Mozaiki, motyw drewna lub cegły wyglądają prześlicznie w salonie. Wzór drewna sprawia, że pomieszczenie nabiera naturalnego klimatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *