Farba termoizolacyjna – utrzymanie ciepła w mieszkaniu

1
Farba termoizolacyjna – utrzymanie ciepła w mieszkaniu

Farba termoizolacyjna – utrzymanie ciepła w mieszkaniu

Farba nie tylko zmienia kolor ściany. Nowoczesne farby spełniają najbardziej wygórowane wymagania użytkowników. Niektóre gatunki farb są produkowane ze składników antyalergicznych, inne świetnie kryją wszelkie nierówności, mają dekoracyjną fakturę i są wodoodporne. Nietypową cechę, jak na farbę mają farby termoizolacyjne – poprawiają komfort cieplny mieszkania.

Fenomen farb termoizolacyjnych

Farby termoizolacyjne to nowoczesna generacja farb, które pomagają w zaoszczędzeniu na rachunkach za ogrzewanie. Ograniczają zużycie energii w mieszkaniu.  Pomalowane farbą termoizolacyjną ściany i sufity odbijają promieniowanie cieplne emitowane przez grzejniki. Ściany nie wchłaniają ciepła, więc pozostaje ono we wnętrzu. Oznacza to, że do ogrzania pomieszczenia potrzebne jest mniej ciepła, a więc zmniejszają się rachunki za ogrzewanie lub ilość zużywanego paliwa grzewczego.

Działanie farb termoizolacyjnych

Silikonowe lub akrylowe farby termoizolacyjne składają się z mikropęcherzyków szklanych lub ceramicznych, które wypełnione są gazem szlachetnym. Dzięki temu powłoka malarska odbija więcej promieniowania podczerwonego niż farba matowa. Według zapewnień producentów farby termoizolacyjne odbijają nawet 90% promieniowania podczerwonego. Wzrost temperatury w pomieszczeniach waha się od 3 do 5 stopni.

Pozostałe zalety farb termoizolacyjnych

Podwyższenie temperatury w pomieszczeniu to nie jedyna zaleta farb termoizolacyjnych. Mają podwyższoną odporność na grzyby pleśniowe, co oznacza, że wnętrze będzie wolne od pleśni na ścianie. Farby termoizolacyjne mają zdolność do samooczyszczania się – nanocząsteczki sprawiają, że brud do nich nie przywiera. Są odporne na szorowanie i maskują drobne rysy w ścianie.

Farby termoizolacyjne mogą być stosowane w pokoju dziecięcym i młodzieżowym. Pociecha zyska ciepły pokój, wolny od pleśni na ścianie. Wybór farb termoizolacyjnych to inwestycja w zdrowie i czyste ściany. Polecane są także do malowania ścian w starszych budynkach, np.: kamienicach.

1 thought on “Farba termoizolacyjna – utrzymanie ciepła w mieszkaniu

  1. Rodzajów farb jest tyle, że przeciętny konsument gubi się i nie wie, co wybrać. Farby nie tylko zmieniają kolor ściany, ale także mają dodatkowe właściwości, np kryją niedoskonałości ścian. Po raz pierwszy przeczytałam o farbach termoizolacyjnych. Super wynalazek i produkowany z bezpiecznych dla zdrowia składników. Genialne jest to, że malując pokój taką farbą można oszczędzić na ogrzewaniu i zapobiegać pleśni. Przy następnym malowaniu będę już wiedziała o ich istnieniu. Są warte uwagi i sprawdzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *