Szybka budowa domu

0
Szybka budowa domu

Szybka budowa domu

Inwestorzy oczekują, że nowy dom powstanie jak najszybciej. Jest to naturalne, że chcą zamieszkać   w swoim domu i poprawić komfort swojego życia. Dom jednorodzinny ma zazwyczaj większą przestrzeń niż przeciętne dwupokojowe lub trzypokojowe mieszkanie. Własna posesja, ogród lub chociaż trawnik , na którym można ustawić huśtawkę ogrodową, piaskownicę, mini plac zabaw dla dzieci lub grilla, to bardzo ważne argumenty dla szybkiej zmiany miejsca zamieszkania. Na szczęście współczesny rynek budowlany ma odpowiedź na oczekiwania klientów i oferuje nowatorskie rozwiązania, dzięki którym budowa domu staje szybsza i tańsza.

Dłużąca się budowa domu

Przeciętnie okres budowy domu trwa 12-16 miesięcy. Dla przyszłego właściciela, który oczekuje szybkiej budowy domu, to bardzo długi czas. W trakcie budowy mogą wydarzyć się okoliczności, które wydłużą podany powyżej przedział czasowy. Tymczasem odpowiednio dobrany materiał oraz technika murowania pozwalają skrócić czas realizacji inwestycji. Najdłużej trwa wznoszenie ścian i stropów.

Materiały do budowy

Współczesny rynek budowlany oferuje szeroką gamę materiałów używanych do wznoszenia budynków, np.: ceramikę, beton komórkowy, keramzytobeton, silikat. Szybką budowę domu umożliwia zastosowanie wielkoformatowych bloczków silikatowych. Stawiane są za pomocą miniżurawi, co znacznie skraca czas budowy. Bloczki silikatowe to unikatowe materiały budowlane – wykonane są z naturalnych składników: wody, piasku i wapna. Dzięki swoim składnikom bloczki silikatowe mają doskonałą przyczepność, co sprawia, że szybka budowa domu nie jest marzeniem, tylko rzeczywistością. Bloczki silikatowe cechuje  dokładność pomiarowa.  Przycięte  na wymiar elementy sprawiają, że powierzchnia ścian jest  równa.  Oznacza to skrócenie okresu murowania i brak konieczności nanoszenia poprawek. Wytrzymałość silikatów jest najwyższa spośród dostępnych materiałów budowlanych – nie ma potrzeby budowania dodatkowych wzmocnień na słupach i narożnikach. Przedstawione właściwości silikatu sprawiają, że właściciel może cieszyć się z szybkiej budowy domu.

Oszczędność czasie na pracy ekipy budowlanej

Korzystanie z bloczków silikatowych, daje właścicielowi dodatkową korzyść – zmniejszenie czasu pracy ekipy budowlanej i mniejsze koszty inwestycji. Silikaty posiadają bardzo dobre właściwości akustyczne, czyli tłumią hałas. Oznacza, że nie ma konieczności montażu dodatkowego wyciszenia pomieszczeń, co też skraca okres wznoszenia budynku. Szybka budowa domu to także oszczędności w zaplanowanym budżecie, co na pewno ucieszy każdego właściciela. Zaoszczędzone pieniądze można wydać na urządzanie wnętrz lub projektowanie ogrodu.

Właściciele częściej oczekują szybkiej budowy domu.  Popularność zyskuje budowa domów materiałami prefabrykowanymi.  Warto zaznaczyć, że szybka budowa domu nie oznacza byle jakości. Wręcz przeciwnie – inwestorzy oczekują nowoczesnych rozwiązań w zakresie ocieplenia budynku i najwyższej jakości materiałów budowlanych oraz wykończeniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *