Pochłaniacze kurzu – wsparcie w nierównej walce

1
Pochłaniacze kurzu – wsparcie w nierównej walce

Pochłaniacze kurzu – wsparcie w nierównej walce

Kurz nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także ma szkodliwy wpływ na zdrowie i jest bardzo uciążliwy dla alergików.  Kurz to środowisko dla rozwoju roztoczy. Nawet częste wycieranie mebli niewiele pomaga. W sezonie grzewczym problem kurzu nasila się, ponieważ rzadziej otwierane są okna. W okresie pylenia roślin problem kurzu jest szczególnie uciążliwy i powoduje złe samopoczucie u alergików. Rozwiązaniem na problem kurzu jest pochłaniacz kurzu.

Oddychać pełną piersią

Dzięki pochłaniaczowi kurzu w końcu można  oddychać pełną piersią i ułatwić sobie sprzątanie. Pochłaniacz kurzu domowego ułatwia pozbycie się zlepków pyłów, sierści, jaj pasożytów, odchodów roztoczy, bakterii, ludzkiego naskórka i cząsteczek metali ciężkich bytujących w powietrzu. Droższe modele neutralizują nieprzyjemne zapachy. Ma wbudowany wentylator i wymusza obieg powietrza, które przechodzi przez wymienny filtr, zostawiając tam  zanieczyszczenia. Nowoczesne modele wyposażone są w funkcję wielofazowej filtracji. Dobry pochłaniacz kurzu powinien mieć dwa filtry: wstępny oraz węglowy.

Korzyści ze stosowania pochłaniaczy kurzu

Pochłaniacze kurzu są sprzymierzeńcem w walce z kurzem. Ich stosowanie zapobiega większości problemów zdrowotnych, których przyczyną jest kurz, np.: zapaleniu spojówek, swędzeniu skóry, katarowi siennemu i suchemu kaszlowi o podłożu alergicznym. Pochłaniacz kurzu to niezbędne urządzenie w domu osoby palącej, gdyż usuwa dym papierosowy. Dzięki temu domownicy nie są narażani na wdychanie rakotwórczych substancji i na bycie biernym palaczem.  Pochłaniacz kurzu warto mieć w czasie smogu, kiedy nie można wywietrzyć mieszkania – zastępuje wietrzenie, a przez to zapobiega dostawaniu się smogu do wnętrza. Warto wiedzieć, że pochłaniacz kurzu wyłapuje szkodliwe substancje, zanim osiądą na meblach. Widocznym efektem działania tego urządzenia jest czysta powierzchnia mebli.

Antidotum na pleśń

Pochłaniacz kurzu sprawdza się także w osuszaniu pomieszczeń. To znakomity sposób na zagrzybione ściany oraz wilgoć widoczną na szybach. Do osuszania powietrza należy wybierać pochłaniacze kurzu bez filtra wodnego. Każdy pochłaniacz kurzu zaprogramowany na filtrację konkretnej ilości powietrza. Dzięki pochłaniaczom kurzu powietrze jest wolne od pleśni i kurzu.

Jak dobrać pochłaniacz kurzu?

Wybierając pochłaniacz kurzu, należy kierować się powierzchnią pomieszczeń. Producenci określają  jaką powierzchnię jak w stanie oczyścić dane urządzenie. Pochłaniacz z najwyżej półki oczyszczają nawet 200 metrów kwadratowych powierzchni  i mogą być wyposażone we wkłady zapachowe, dzięki czemu w domu panuje przyjemny zapach.

Niezależnie od pory roku w mieszkaniach gromadzi się ogromna ilość kurzu. Przez otwarte okna dostają się do mieszkania drobne pyły, które osadzają się na meblach, książkach, obrazach i ozdobach. Regularne sprzątanie pomaga na krótko. O wiele skuteczniejszym od szmatki urządzeniem jest pochłaniacz kurzu, który uwalnia domowników od domowych zanieczyszczeń powietrza.

1 thought on “Pochłaniacze kurzu – wsparcie w nierównej walce

  1. Nie lubię zakurzonych powierzchni, a na codzienne sprzątanie nie zawsze mam czas. Kurz jest szkodliwy i wylęgają się w nim roztocza. Byłam sceptycznie nastawiona do takich nowinek, ale spróbowałam i przekonałam się, że pochłaniacz kurzu to świetna pomoc w walce o ład i porządek w mieszkaniu. Rzeczywiście działa i odczuwa się lepszą jakość powietrza, a dzieci mniej kaszlą. Godne polecenia, zwłaszcza dla alergików i dla osób palących. W tak zanieczyszczonym mieście jak Warszawa, w czasie smogu, dobrze zastępuje otwieranie okien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *