Piecyk gazowy z katalizatorem

0
Piecyk gazowy z katalizatorem

Piecyk gazowy z katalizatorem

Zima skłania do dogrzewania pomieszczeń.  Bywa, że główne ogrzewanie nie spełnia oczekiwań i nie zapewnia komfortu cieplnego. Niektórzy wykorzystują przenośne piecyki do ogrzania rzadziej używanych pomieszczeń lub wykorzystują je w odrobinę cieplejsze dni zamiast głównego ogrzewania. Grzejniki elektryczne mają poważną wadę – generują duże rachunki za prąd. Rozwiązaniem problemu może być piecyk gazowy katalityczny.

Alternatywa dla grzejników elektrycznych

Rachunki za prąd są coraz większym obciążeniem domowych budżetów. Dlatego ludzie poszukują wszelkich oszczędności w tym zakresie. Ogrzewanie grzejnikiem zasilanym prądem może oznaczać  szokującą sumę na rachunku. Warto decydować się na urządzenia, które zapewnią odpowiednią temperaturę i pozwolą zaoszczędzić na kosztach energii. Dla osób, które chcą połączyć przyjemne ciepło w pokoju z niższymi rachunkami, dobrą ofertą jest piecyk gazowy z katalizatorem – przenośny grzejnik przystosowany do spalania gazu. Płyta grzewcza jest katalizatorem, który wstępnie oczyszcza spaliny. Eliminuje to nieprzyjemny zapach. Urządzenie to jest bardzo wydajne, łatwe w obsłudze.  Zawiera dodatkowe, nowoczesne zabezpieczenia przed ulatnianiem się CO2. Użytkownik ma pewność, że podczas ogrzewania piecykiem gazowym z katalizatorem, nie dojdzie do tragedii w postaci ulatniania się zabójczego czadu. Piecyk gazowy katalityczny  może być używany domach jednorodzinnych, mieszkaniach w bloku, biurach, zakładach pracy. Jednym słowem, gdzie jest konieczność posiadania dodatkowego źródła ciepła.

Jak działa piecyk gazowy z katalizatorem

Płyta grzewcza, która jest katalizatorem, nagrzewa się do optymalnej  temperatury, rozprowadza ciepło równomiernie po całym pomieszczeniu. Zaletą piecyka gazowego z katalizatorem jest minimalne zużycie gazu. Katalizator umożliwia całkowite spalenie paliwa, które zamienia się w dwutlenek węgla i parę wodną, co znacząco poprawia wydajność piecyka.  Piecyk gazowy katalityczny  jest bezpieczny i energooszczędny. Jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny piecyk elektryczny. Piecyk gazowy z katalizatorem wymaga regularnych przeglądów i czyszczenia. Sprawdzane muszą być następujące elementy: wąż gumowy, stan uszczelek oraz reduktora. To zadanie najlepiej powierzyć specjalistom, którzy posiadają odpowiednie narzędzia do sprawdzenia powyższych elementów.

Opinie użytkowników

Piecyki gazowe z katalizatorem uzyskały uznanie wśród użytkowników, którzy doceniają niskie zużycie paliwa i wysoką wydajność. Właściciele piecyków zwracają uwagę, że urządzenie równomiernie rozprowadza ciepło po pomieszczeniu i szybko nagrzewa się do optymalnej temperatury. Można z niego korzystać nawet w trakcie awarii prądu.

Piecyk gazowy z katalizatorem sprawdza się jako dodatkowe ogrzewanie. Nie jest w stanie zastąpić głównego, stałego źródła ciepła. Ze względu na wytwarzanie pary wodnej, trzeba pamiętać o systematycznym wietrzeniu pomieszczeń. Konieczna jest właściwa konserwacja i regularne przeglądy dokonywane przez fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *